Van Goghi nimelise varjupaigakoera maalingud on heategevuseks kogunud juba tuhandeid

van gogh varjupaiga koer oksjon müüb teeninud raha tundud kuulus hollandi kunstnik adopteerimine

Märtsi lõpuni müüb ühekõrvaline maalikunstnik van Gogh oksjonil heategevuslikul eesmärgil oma kunstiteoseid. Tegemist ei ole aga tuntud Hollandi postimpressionistiga, kes on Tähistaeva autor.

Kõnealuseks kunstnikuks on hoopis 8-aastane varjupaigakoer. Kutsu maalib lõuenditele oma keele ja käppadega – pisut abi osutavad ka inimesed. Tema hetkel oksjonil olevad kunstiteosed põhinevad kuulsatel 19. sajandi van Goghi meistriteostel, nagu näiteks Päevalilled ja Mandliõied.

Kogu müügist saadav tulu läheb Ameerikas, Connecticuti osariigis asuvale Happily Furever After varjupaigale, kes aitas van Goghil ka hiljuti päris oma kodu leida. Enne varjupaika jõudmist kasutati vaest koera võitlusringis söödana, mille tõttu on ta ka kahjuks tõsiseid vigastusi saanud.

„Vaatamata kõigele, mida see koer on pidanud läbi elama, näeb van Gogh maailma kui meistriteost ja on otsustanud oma annet ka maailmaga jagada” kirjutab varjupaik oksjonikeskkonnas.

Van Gogh at work

Hollandi suurkunstnikud peaksid neljajalgse kunstniku maalimise meetodeid tõenäoliselt küsitavaks: inimene kannab lõuendile läbimõeldult värvilaike ning välja valitakse just need värvid, mis meenutavad kuulsaid kunstiteoseid. Lõuend asendatakse kotti, mis kaetakse seejärel maapähklivõiga (või muu sarnase maiusega). Seejärel lakub van Gogh koti välimist poolt ning ajab värvid lõuendile laiali.

„Lasta van Goghil taaselustada omas kuues mõned ajaloo kuulsamad maalid tundus esialgu üsnagi keerukas töö” rääkis varjupaiga asutaja Jaclyn Gartner hiljuti antud intervjuus. „Sel korral pöörasime detailidele palju rohkem tähelepanu, et kindlasti kaasata kõik vajalikud värvid, et proovida luua võimalikult sarnased kunstiteosed originaalidele.”

One of van Gogh's paintings

Inim van Gogh maalis oma elu jooksul üle 900 maali. Kuigi koer van Gogh on maalinud hetkel umbes 150, siis on ta alles oma kunstnikukarjääri alguses. Enamasti maalib ta ka üsna kiiresti.

„Meil kulub kindlasti rohkem aega sellele, et saaksime korralikult lõuendi ette valmistatud, kui van Goghil maapähkli ära lakkumiseks” lisas Gartner.

Gartner on van Goghi kunstiteoseid müünud alates eelmisest aastast ning senimaani on neil koostöös õnnestunust varjupaigale kokku koguda juba tuhandeid dollareid. Selle kuu oksjon algas 3. märtsil (koera sünnipäev) ning kestab kuni 30. märtsini (kuulsa maalikunstniku sünnipäevani).

Van Gogh painting with paw

Senimaani paistab oksjon vägagi hästi minevat, sest tuntud lemmikloomatoidufirma Pedigree pakkus koheselt pärast oksjoni avamist Tähistaeva eest 10 000 dollarit.

Eelmisel sügisel adpoteeris van Goghi ametlikult varjupaigas vabatahtliku rolli täitev Jessica Starowitz. Naine ütles detsembris väljaandele Today järgmist: „Laseme tal maalida seni, kuniks ta ütleb, et talle aitab sellest – ilmselt juhtub see siis, kui meil saab kas maapähklivõi või maksavorst otsa.”

Hetkel käivaid oksjoneid van Goghi töödele on võimalik jälgida SIIT.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga