Nina teab! Kas koerad võivad tunda epilepsiahooge enne, kui need juhtuvad?

epilepsia
Belfasti Queeni ülikooli teadlaste sõnul ei suuda inimese parim sõber mitte ainult tõrjuda sissemurdjaid, karjatada põlluloomi või välja nuuskida pomme, vaid suudavad ka ette ennustada epilepsiahooge.

Epilepsiahooga kaasnevad krambid on “seotud spetsiifilise lõhnaga, mida koerad tunnevad,” sõnas Põhja-Iiri ülikooli uurimisrühma juht Neil Powell.

Koerte üleloomuliku võime üle epilepsia hoogusid tajuda on pikemat aega arutletud, kuid seni ei ole ükski teaduslik uuring “nende väidete õigsust uurinud”.

Powelli meeskonna leiud võivad aidata 65 miljonile epilepsiaga elavale inimesele välja töötada “potensiaalselt elupäästva varajase hoiatamise süsteemi”.

Powell ja ta meeskond lasid 19. koeral, kellel ei olnud epilepsiaga varem kogemust, nuusutada lõhnu, mis on iseloomulikud kolmele epilepsiahoo faasile ja mis tulenevad epilepsiahaigete higist.

Why Does Your Dog Sniff Your Rear End? - Animal Care Center

Olenevalt tõust on koerte haistmismeel 10 000 kuni 100 000 korda võimsam sellest, mida üks inimese nina suudab välja nuuskida.

“Koerte erakordne haistmismeel on usaldusväärne allikas epilepsiahoo tuvastamiseks” sõnas Neil Powell.

Kuna praegusel hetkel pole usaldusväärset ja lihtsat varajase hoiatuse süsteemi, elavad epilepsia all kannatavad inimesed pidevalt vigastuste või äkksurma hirmu all.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.