Miks tasub alati enne kodust lahkumist koerale pai teha

koeri paitama

Iga lemmikloomaomanik teab liigagi hästi, mis tunne on näha neid kurbasid väikeseid kutsikasilmi, mis vaatavad sulle otsa, kui on aeg tööle või kuhugi mujale lahkuda.

“Aga emmeee, kas me ei võiks veel viis minutit kaisutada?” näivad nad nagu paluvat. Ja nii väga, kui meile meeldiks seda teha, siis tihtipeale see väike pai jääbki meie kutsut kogu päevaks lohutama. 2018. aastal avaldatud uuringu kohaselt avaldab koera paitamine enne kodust lahkumist rohkem positiivset mõju koerale kui me esialgu seda võib-olla ette kujutasime.

Should You Ignore Your Dog When Leaving the House? | Fear Free Happy Homes

Uuringu kohaselt aitab meie kutsadele tähelepanu ja paide andmine nad tõepoolest eemaoleku ajal rahulikuna hoida. Ajakirja “Journal of Veterinary Behaviour” 2018. aastal avaldatud uuringus leiti, et koera paitamine enne kodust lahkumist avaldab positiivset mõju looma stressireaktsioonile.

Pilootuuringus jagasid teadlased koerad kahte kategooriasse. Paitamise rühmas silitasid omanikud oma koeri minut aega enne lahkumist, samas kui neutraalses rühmas olevad omanikud ignoreerisid oma koera enne välja minemist. Omanikud olid mõlemas olukorras ära kolm minutit (nad läksid kuuri taha seisma, et nende koerad ei näeks neid).

Teadlased jälgisid koerte käitumist omanike äraoleku ajal, mõõtsid koerte pulssi enne ja pärast eraldamist ning jälgisid loomade süljeeritust pärast omanike lahkumist (liigne süljevool võib olla stressi märk). Katse läbiviijad märkasid, et kuigi ükski koer ei olnud väga suures stressis, siis kulutasid mõlmad rühmad peaaegu pool ajast oma kadunud omanikke otsides.

How to Prepare Your Pet for Your Return to Work | Small Door Veterinary

Peamine erinevus rühmade vahel seisnes aga selles, et koerad, keda paitati enne omanike lahkumist, käitusid rahulikumalt kui nende omanik oli eemal ning neil oli omanikuga taaskohtumisel madalam pulss.

Uurijad järeldasid, et see teema vajab veel täiendavat uurimist, kuigi nad kirjutavad, et leiud viitavad sellele, et “koera paitamine enne lühikest eraldumist omanikust võib avaldada positiivset mõju, muutes koera eraldi oldud aja jooksul rahulikumaks.”

Teisisõnu tunneb teie koer enda paremini, kui kallistate või paitate teda enne kodust lahkumist.

Milline on teie reaktsioon?
+1
4
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.