Miks koerad saba liputavad?

Miks koerad saba raputavad

Olenemata sellest, kas teie koeral on küljelt-küljele liikuv sabaliputus või kiire vigurdav tagumik, siis paneb see alati meid hästi tundma, eksole? Aga kas see tähendab, et ta on õnnelik?

Koera saba võib meile öelda palju tema enesetunde kohta. Kui inimene kasutab emotsioonide edastamiseks näoilmeid, siis koer kasutab eelkõige saba ja muud kehakeelt.

Siin kerkib taas esile igivana küsimus: mida see siis ikkagi õieti tähendab, kui koer saba liputab?

“See on suurepärane küsimus, sest paljud inimesed arvavad, et saba liputavad koerad on õnnelikud, kuid see pole alati nii,” ütleb Lauren Novack, kes töötab käitumiskonsultandina New Yorgis asuvas Behavior Vets’is.

“Saba asend ja liikumine on vaid osa tervikpildist. Kui koera terve keha oleks lause, siis tema saba oleks vaid üks sõna selles lauses.” seletab ta.

Kuidas lahti mõtestada, mida see tähendab, kui koer saba liputab?

Siputamist mõista üritades on kolm peamist asja, millele tähelepanu pöörata:

– Keha jäikus

– Saba asend

– Saba liikumine

Esiteks pange tähele, kas koera keha on jäik. Kui see nii tõepoolest on, siis tähendab see tõenäoliselt, et ta on ärevil ja ei soovi suhelda, seega hoidke distantsi. Lõdvestunum keha näitab tõenäolisemalt, et teie koer on avatud suhtlemiseks.

Järgmine on saba asend. Jälgige, milline on teie koera saba loomulik asend, kui ta on lõdvestunud – see aitab paremini mõista, kui ta on õnnelik või ärritunud.

Lõpuks vaadake saba liikumist ja kiirust. Kiirus, millega koer saba liputab, näitab tema erutuse taset, mis võib tähendada stressi või eustressi (positiivne stressivorm). Teisisõnu, mida kiiremini ta saba liputab, seda rohkem emotsioone ta edasi üritab edastada. Aeglasem liputamine võib viidata ärevusele või ebakindlusele, samas kui kiire saba võib tähendada põnevust või suurt hirmu.

Õnnelik liputus

“Kui saba on koera selgrooga ühel joonel ja põrandaga paralleelne, on nad tõenäoliselt lõdvestunud,” ütleb Novack. Lõdvestunud koer ei pruugi palju saba liigutada, kuid see ei ole jäik ega sirge.

Kui teie koer tunneb ennast õnnelikuna, siis liputab ta tavaliselt saba laia pühkiva liigutusega neutraalses või kergelt püstises asendis. Teie koera saba ei pea positiivse emotsiooni väljanäitamiseks ilmtingimata liikuma kiiresti; õnnelikud koerad liputavad saba mõõduka kiirusega

Heaks mõõtepuuks vaadake neid õnnelike sabasid töös!

Üks sabaliputus, mis tähendab, et teie koer on õnnelik, on helikpoter-saba. Kui teie koera saba liigub ülikiiresti ringi ja ringi (tõenäoliselt koos armsa tagumiku liigutamise ja totu naeratusega), siis võite olla kindal, et ta tunneb end hästi.

Hirmust liputamine

Mõnikord võib koer saba liputada oma jalge vahel, kuid see, et ta saba liigub, ei tähenda, et ta oleks õnnelik. “Kui koera saba on kõhu poole tõmmatud, on koer kartlik,” ütleb Novack. Selle käitumisega võib kaasneda ka küürutatud keha, lamedad kõrvad ja silmside vältimine.

Kui kronksu keeratud saba tähendab, et koer kardab, siis kõrge saba peaks tähendama, et koer on õnnelik, eks? Mitte päris.

Kui saba on kõrgel, on nad erutusseisundis, mis võib viidata ärevusele või potensiaalsele agressioonile,” ütleb Novack.

Kõrgelt hoitud saba koos jäiga kehahoiaku, lamedate kõrvade, jõllitamise ja urisemisega annavad märku ärritunud ja agressiivsest koerast. Kuigi nende saba ei pruugi rahulolematuse tõttu alati liikuda, siis tasub tähele panna, et mida kiiremini nad saba liputavad, seda rohkem ärritunud nad on. Kui koer näitab hirmu märke, on parem lasta tal üksinda rahuneda, sest nad võivad hammustada, kui neile lähenetakse.

Uudishimulikud sabad

Kui teie koer kogeb uut lõhna, heli või mõnda eset ega ole päris kindel, kuidas end tunda, võib tema saba anda märku koerte uudishimust. Koera uudishimulik saba on kohe tema selja taga sirgelt ja see võib kergelt liikuda, kuid tõenäoliselt on ta siiski rohkem paigal. Vaadake, kuidas selle koera saba tõmbub kohe otse tagasi, kui ta muutub uudishimulikuks ning seejärel otse üles, kui ta ärritub:

Tavaliselt on uudishimulik koer valvas, kuid mitte täiesti jäik. Ülestõmbunud kõrvad, nuuskimine või haukumine on samuti märgid uurivast kutsust.

Mida see tähendab, kui koer läbi une saba liputab?

Kui olete kunagi istunud magava kutsu läheduses, siis olete võib-olla ka märganud, et vahest hakkavad nende sabad magamise käigus liikuma – isegi siis, kui koera silmad on suletud. Noh, nad võivad lihtsalt und näha.

Nii nagu ka inimesed, näevad koerad mõnikord und, kui nad on REM unne lagenud, mis on sügav puhkeseisund. Kutsikad ja vanemad koerad vajavad rohkem uneaega kui täiskasvanud koerad, seega võite tähele panna, et just vanematel eluaastatel muutub läbi une liputamine tihedamaks.

Koos sabaliputusega võite täheldada ka tõmblemist, vaikset ulgumist või õhus jooksvaid käppasid.

Kui ainult teaks, millest nad und näevad. On see meeldiv unenägu? Või õudusunenägu? Kõigil võib oma teooria olla, sest hetkel ei ole veel koerteuurijad seda koodi veel murdnud.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga