Miks koerad oma saba taga ajavad?

Miks koerad saba taga ajavad

Meie koerad demonstreerivad meile vahel igasuguseid veidraid käitumisviise, mis panevad meid naerma või kukalt kratsima ning oma saba taga ajamine on vaid üks paljudest veidratest asjadest, mida koer teha võib.

Tavaliselt on see kahjutu, kuid mõnikord võib selline käitumine ka midagi murettekitavat tähendada.

Uurime välja, mis võivad olla selle põhjusteks ning millal tuleks kaaluda visiiti loomaarsti juurde.

4 põhjust, miks koerad oma saba taga ajavad

Enamiku ajast, kui su koer leiab, et ta saba on ühtäkki jälle ülihuvitav objekt, siis lollitavad nad niisama ja on armsalt totud. Kui aga tal tekib kinnisideeks oma saba kätte saada või ilmneb mõni alltoodud sümptom, siis on aeg otsida abi loomaarstilt, et välistada mõni tõsisem probleem.

1. Teie koer on lihtsalt mängulustlik

Mõnikord tunneb teie koer end lihtsalt väga hästi ja on päevast väga põnevil ning see võib panna ta kiiresti pöörlema või mõneks hetkeks saba taga ajama. Võite avastada, et kui ta on millestki (uuest mänguasjast või jalutuskäigust) eriti vaimustuses, käitub ta niimoodi iga kord, kui see vinge asi aset leiab. See kõik on täiesti normaalne ja kutsu on lihtsalt armas kutsu.

Why Do Dogs Chase Their Tails? 7 Reasons for This Odd Dog Behavior

2. Teie koer tunneb ärevust

Närvilisus või ärevus võib teie koera jaoks olla sama häiriv kui teie jaoks. Kui teie koer tunneb seda ebamugavat ootusärevust, näiteks enne loomaarsti juurde minekut või vahetult enne teie tööle minekut, võib ta samuti saba taga ajada. Kui sellega kaasnevad muud murettekitavad käitumisviisid, nagu liigne vingumine, haukumine, näirmine, kodus olevate esemete hävitamine või vetsuõnnetused, võib koera puhul tegemist olla lahusolekuärevuse või mõne muu ärevusega.

Konsulteerige loomaarstiga või sertifitseeritud koerte käitumiskonsultandiga, et teha kindlaks järgmised parimad sammud oma koera abistamiseks.

3. Teie koeral võib olla koerte kompulsiivne häire

Paljud koerad, eriti karjakoerad, võivad demonstreerida korduvaid meie jaoks imelikke käitumismustreid. See on tavaliselt see koer, kes väga ootab, et sa talle jälle lendavat taldrikut viskaksid, või soovib seda lemmiktrikki ikka ja jälle sooritada, et saada uus maiuspala.

Mõned koerad võivad hakata ringe ümber enda tegema erutusest ja teised võivad saba taga ajama hakata. Need kõik on ilmselt lühiajalised ning normaalsed korduvad käitumismustrid koera jaoks, mis on seotut konkreetse kontekstiga.

Korduvad käitumismustrid muutuvad aga probleemiks, kui need hakkavad häirima tavapärast igapäevast elamist. Kui teie koer näib olevat millessegi kinni jäänud ja te ei suuda tema tähelepanu kõrvale juhtida või ta ajab ikka ja jälle oma saba veidral ajal taga, võib teie koeral olla kompulsiivne häire. Koerte kompulsiivne häire võib avalduda mitmel viisil, kuid tavaliselt ilmneb see saba tagaajamise, kehapiirkonna järjepideva lakkumise või närimisena, järjepideva haukumise, üles-alla hüppamise või edasi-tagasi jooksmise näol.

Koerte kompulsiivsetel häiretel on palju erinevaid põhjuseid, sealhulgas geneetika, stress ja tõsine ärevus, meditsiinilised probleemid või frustratsioon.

Frustratsioon on põhjus, miks me ei soovita koerte omanikel oma lemmikloomaga mängides laserit kasutada. Kuna teie lemmik ei saa kunagi valgust kätte, siis segab see nende tavapärast mängukulgu ning jätab endast maha väga pettunud looma, kes võib laseri kinni püüdmise võtta endale kinnisideeks.

Teie koer vajab vaheldust, mis haarab kaasa nii tema vaimu kui ka keha, nii et tehke selle asemel hoopis mõned harjutused, minge matkama või mängige lendava taldrikuga.

Why Do Dogs Chase Their Tails? | Dogopedia

4. Teie koeral võib olla meditsiiniline probleem

Kui teie koerad ei tunne end hästi, võivad nad näidata välja käitumismustreid, mida nad muidu ei teeks. Korduvalt saba taga ajav koer võib viidata terviseprobleemidele, näiteks pärakunäärmeprobleemid, närvisüsteemi probleemid, sabakahjustus (luumurrud või vigastus), allergiad, nahahaigused või krambihäired.

Need kõik võivad olla tõsised probleemid, mis tekivad ootamatult ja edenevad kiiresti, nii et kõige parem oleks sellisel puhul kohe loomaarsti poole pöörduda.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.