Miks koerad oma saba taga ajavad? Vastus on nii lihtne, et see on peaaegu et napakas

miks koer saba taga ajab

Sõltumata teie kodu suurusest, teie karjäärist või teie elustiilist, ootab teid kuskil täpselt teile perfektne koer.

Tegelikult on koeratõuge nii palju, et ametlikud organisatsioonid on eriarvamusel selles osas, kui palju tõuge olemas on. Ameerika Kennelklubi andmetel on 190 koeratõugu. Kuid Maailma Koerte Organisatsioon tunnustab maailmas ühtekokku 360 koeratõugu.

Nii paljude koeratõugude puhul, igaüks neist erineva suuruse, temperamendi ja välimusega, võib eeldada, et ka nende käitumine on sama erinev kui nende välimus. Nagu selgub, pole see tingimata nii. Olenemata oma tõust on koertel üks ühine veidrus: saba taga ajamine.

Miks koerad oma saba taga ajavad? Vastus on nii ilmne, et võite seda pidada lausa uskumatuks.

Olete seda varem näinud. Ühel hetkel on teie koera käitumine täiesti rahulik; järgmisel hetkel põrutab ta hoovis edasi-tagasi ringi ning ajab oma saba taga.

Kuigi saba taga ajav koer on üsna koomiline vaatepilt, siis võib teil olla tekkinud ka küsimus, et kas tegemist võib olla mingi märgiga, et teie koeraga on midagi valesti. Siin on mõned põhjused, miks teie kutsu oma saba taga võib ajada.

Tal on lõbus

Õnneks ajavad enamik koeri oma saba taga lihtsalt sellepärast, et nad mängivad. Eriti meeldib kutsikatele saba taga ajada, sest nad on alles nüüd mõistmas, et neil on selline vahva lisand keha külge kinnitatud.

Teie kutsikas võib alguses märgata oma saba silmanurgast ja arvata, et tal on uus mängukaaslane. Püüdke mitte muretseda selle pärast, et teie koer peaks pidevalt ringiratast joostes uimaseks jääma. Meediaväljaande Wag! Andmeil ei kannata koerad pearinglust samal moel nagu meie.

Tal pole midagi paremat teha

Koerad kipuvad oma saba taga ajama ka teisel põhjusel: neil on igav. Täpselt nagu meiegi, kipuvad koerad mõnikord nihelema, kui neil igav on. Kuigi meil on võimalus enda tähelepanu kõrvale juhtida, mängides telefonis mõnda mängu või juukseid sõrme ümber keerutades, on koertel piiratud arv võimalusi enda lõbustamiseks.

Kuna koerad vajavad igavuse peletamiseks vaimset ja füüsilist stimulatsiooni, võib oma saba tagaajamine olla teie kutsu viis oma meelt lahutada.

See võib märk olla mõnest haigusest

On täiesti normaalne, et teie koer ajab aeg-ajalt oma saba taga. Kahjuks võivad aga koerad, kes liiga tihti seda kommet harrastavad, kannatada mõne haiguse all.

Loomakliiniku 911 Vets asutaja Dr. Steve Weinberg sõnab intervjuus Kenneli liidule: “Obsessiivne saba tagaajamine võib olla tingitud ajuhäirest. Muud põhjused võivad olla valulik piirkond, infektsioon või isegi vähk.”

Teie koeral on ärevus

Me ei ole ainsad liigid, kes kannatavad ärevuse käes. Koertel väljendub ärevus sageli sundkäitumise vormis – saba tagaajamine, liigne enda lakkumine, lakkamatu haukumine, ilmastamine, urineerimine või oksendamine kodus. Rääkige oma loomaarstiga juhul, kui teie koeral ilmnevad tihti eelnevad sümptomid.

Teie koeral võivad olla kirbud

Kui teie koeral on küljes kirbud või puugid, siis võib ta oma saba taga ajada, et üritada närida sügelevat hammustust. Kahjurite pealetungi ravimine võib olla keeruline, seega peaksite oma koera aastaringselt jälgima, et tal kirpe või puuke küljes poleks.

Teie koeral on geneetiline eelsoodumus oma saba jälitamiseks

Vastavalt USA biotehnoloogia teabekeskuse poolt avaldatud artiklile näitavad tõendid, et teatud tõud ajavad oma saba tõenäolisemalt taga kui teised. Saksa lambakoerad, Anatoolia lambakoerad, bullterjerid ning Jack Russeli terjerid näivad olevat rohkem kaldunud seda kommet kordama.

Kas see on halb, kui mu koer oma saba taga ajab?

Enamasti on vastus ei. See võib aga olla märk vaimsest või füüsilisest häirest, kui saba tagaajamine muutub väga tihedaks nähtuseks, mida teie koer ei suuda kuidagi lõpetada. Kui teie koer ajab sageli saba taga, on hea mõte viia ta loomaarsti juurde kontrolli. Te ei saa kunagi olla oma kutsika tervise suhtes liiga ettevaatlik ja teie loomaarst suudab tuvastada kõik teie koera kompulsiivset käitumist põhjustavad probleemid.

Kuidas taksitada koera oma saba taga ajamast?

Üks lihtsamaid viise sellest harjumusest lahti saamiseks, on koera tähelepanu ümber suunamine. Haarake oma kutsa lemmikmänguasi ja visake seda talle; tõenäoliselt lõpetab ta oma tegevuse, et mänguasja taga ajada. Kui tema mänguasjast ei piisa, et tema tähelepanu närimisest kõrvale juhtida, paku talle selle asemel maitsvat maiust.

Hästi koolitatud koer lõpetab tegevuse, kui talle antakse käsk, mis ei sobi kokku tema käitumisega. Proovige oma koerale öelda, et ta “istuks” või “tule siia”, kui ta hakkab oma saba jälitama.

Koera välaõpetamine võib võtta aega ja veava, kuid lõpuks saate sellest harjumusest lahti.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.