Kuidas koera halvast hingeõhust lahti saada? Mõned kodused nipid haisva hingeõhu vastu!

Oled just koju saabnud ju su truu neljajalgne sõbrake ei saaks sind nähes olla õnnelikum! Samal ajal kui koer aga rõõmust sulle sülle üritab hüpata, võtab vastik lõhn sul aega peaegu et jalad alt – halb hingeõhk on teie vahele kiilu löömas!

Koerad teevad põhimõtteliselt kõike oma suuga: higistavad, söövad, joovad, kannavad esemeid ja mis kõige tähtsam, näitavad üles kiindumust. Seda olulisem on tagada oma koerale korrralik suuhügieen.

Koerte halb hingeõhk võib olla omanikule ka oluline hoiatusmärk. Olgu need haisvad krooksud või lihtsalt vänge hingeõhk – halvalõhnalist hingeõhku ei tohiks ignoreerida.

Loomulikult peaks teie esimene samm alati olema loomaarsti külastus, sest eksperdi hinnang ei tee kunagi halba. Samas leidub aga kasulikke koduseid abinõusid ja lihtsaid lahendusi, mis aitavad toime tulla koera haisva hingeõhuga.

Pidage siiski meeles, et halva hingeõhu põhjuste väljaselgitamine on sellest vabanemise oluline osa. Selle põhjuseks võib olla ükskõik mis, alates haigustest kuni kehva toitumiseni.

Miks teie koeral on halb hingeõhk?

Siin on mõned koerte halva hingeõhu võimalikud põhjused:

• liiga palju baktereid suuõõnes, mis põhjustab igemete turset ja infektsioone ning äämuslikel juhtudel luude hõrenemist

• toidujäägid või muud võõrkehad, mis on jäänud koera hammaste vahele või igemetesse

• kutsikatel tulevad hambad

• suu-, kurgu- või seedesüsteemi haigused

• halva kvaliteediga toit ja toitumine

• halvast hambahooldusest tingitud hambakivi

• lahtised hambad vaematel koertel

Kuidas tõlgendada erinevat tüüpi halba hingeõhku?

Nii rõvedalt kui see ka ei tundu, siis üritus välja selgitada kuidas su koera hingeõhk lõhnab, võib aidata selle põhjust tuvastada.

Seedeprobleemide puhul nagu gastriit ja seedetrakti infektsioonid, on tunda mõrudamat ja käärinud lõhna.

Happelise halva hingeõhu puhul on tavaliselt süüdi happe refluks ning selle põhjusteks on stress või ebakvaliteetne toit.

Asjad võivad olla pisut tõsisemad, kui tunnetate pissi- või ammoniaagilõhna – see võib olla neeruhaiguse tunnuseks.

Küünelakieemaldajale sarnast lõhna tundes võib see viidata diabeedile, eriti kui teie koeral näib pidevalt olevat janu.

Magus lõhn võib samuti olla samuti seotud diabeediga, kuid samuti pole sel juhul välistatud ka seeninfektsioon.

Igemehaigused tekitavad vastikut mädamuna lõhna.

Verel on metallne lõhn, mis selgitab, miks kutsikad võivad seda hammaste kasvamise ajal eritada. Vanematel koertel on see märk suuvigastusest, nagu näiteks veritsevad igemed või lahtised hambad.

Ja siiis meie karvaste sõprade kõige rõvedam komme: kaka söömine, mis muidugi tekitab üsna intensiivselt halba hingeõhku.

If your dog has bad breath, checking in with the veterinarian is always a goo first step.

Kuidas parandada koera halba hingeõhku?

Olenemata lõhna täpsest olemusest peaks teie esimene samm nagu juba mainitud olema alati loomaarsti külastus, et välistada mõned tõsisemad võimalikud põhjused. Kui teie koer on üleüldiselt terve, taandub halb hingeõhk tavaliselt iseenesest.

Kui see ei juhtu ja haigused on välistatud, siis alustage sellest, et kontrollite oma koera suud, et seal üleliigseid toidujääke ei oleks.

Ka toit võib probleemiks olla, mis juhul tuleb see välja vahetada.

Kasvatajad ja arstid on kõige paremini kvalifitseeritud koostama head toitumiskava, mis rahuldab ka koerte individuaalsed vajadused. Igal juhul ei tohiks toit olla liiga suhkrurikas. Teised magusad koostisosad, mida tuleks vältida, on fruktoos, sahharoos, sahharii, kunstlikult toodetud maltoos, melass, aspartaam ja kartulist, nisust või maisitärklisest ekstraheeritud glükoos.

Kardetud kakasöömise probleem on mõnikord lihtsalt teie koera tähelepanu otsiv käitumine. On loomulik, et sellise käitumise peale sattumisel reageerite vahel üsna kõvasti, mida koerad võivad tõlgendada erutuse märgina.

Nende väikeste snäkkide ignoreerimine ja koera nii muuseas õrnalt eemale tõmbamine kaka juurest peaks aitama sellest harjumusest vabaneda.

Samuti võib oma koera hingeõhu parandamiseks koerakausis kokku segada ka peeneks hakitud värskeid ürte, nagu petersell, piparmünt, basiilik.

Väikeses koguses jogurtit võib samuti aidata halva hingeõhu eemal hoida, kuid talumatuse korral võib see kutsudel põhjustada kõhulahtisust.

Pidage meeles, et need lahendused on ainult vaid sümptomite vähendamiseks ja põhjused tuleks alati lasta eksperdil võimalikult kiiresti selgeks teha.

Mixing finely chopped fresh herbs like parsley, peppermint, and basil in dog food helps to fight bad breath.

Kui kutsikatel hambad kasvavad, aitab kummel nii valu kui ka lõhna vastu.

Kummeliga immutatud kompress sobib suurepäraselt suuvigastuste ja infektsioonide raviks. Pealegi koerte suuhügieeni harjutamine juba noorest east teeb teie elu pikemas perspektiivis lihtsamaks.

Söögisooda on ravim happe refluksi vastu, aga kasutamise ja täpse annuse peaks määrama ainult vastav meditsiinitöötaja.

Tavaliselt peaks töö ära tegema pool teelusikatäit soojas vees segatuna.

Veel üks lahendus halva hingeõhu vastu on õllepärm kas tablettide, helveste või pulbrina. See tugevdab teie koera immuunsüsteemi ja ravib seedetrakti probleeme, aitab karvkatet parandada, aitab seeninfektsioonide, maksahaiguste ja nahaprobleemide vastu.

Lisaks meeldivale lõhnale on kookosõli ka looduslik antibakteriaalne aine ja seda saab toidule lisada. See võib omamoodi toimida kui hambapasta koertele ja ära hoida halva hingeõhu.

Porgand, õunaviilud või isegi kuivatatud leib on hea alternatiiv närimiskontidele, mis teie koera hambaid puhastavad, kuid loomulikult on alati võimalus osta mõni spetsiaalselt selleks probleemiks disainitud toode nagu meie e-poes saadaval olevad keskonnasõbralikud bambuskiust tehtud “kondikesed”.

Rääkides toodetest, siis regulaarselt oma looma mänguasjade väljavahetamine on hea mõte, kuna need koguvad baktereid ja mikroobe, mis lõpuks koerale suhu satuvad.

Lõpetuseks soovime veel üle korrata, et koera halb hingeõhk tuleks alati koos loomaarstiga üle vaadata, et välistada kõik suuremad mured. Muidu on regulaarne hammaste puhastamine ja tervislik toitumine õige tee, kui soovid oma karvase sõbra märgu musisid nautida.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga