Klee Kai – Husky tõu miniversioon, mille olemasolust sa varem ilmselt teadlik ei olnud

Klee Kai
Klee Kai – sõna otseses mõttes “väike koer” Alaska põlisrahvaste dialektis – on üsna uus koeratõug, mis on välja aretatud populaarse Alaska Husky väiksema versioonina.

Husky on üks maailma armastatumaid koeratõuge, kuid pole saladus, et nende keskmisest pisut suurem kasv ei tee neist just ideaalset korterikoera.

Õnneks, kui te ei suuda ühegi teise koeratõuga leppida, on meil hea meel teada anda sellisest koeratõust nagu on seda kääbushusky.

Alaskast pärit kasvataja Linda Spurlini poolt välja aretatud Klee Kai on husky tunduvalt väiksem versioon, kellel on sama ikooniline välimus ning nupukust nagu husky’l.

Linda kohtas kord Husky’t, kelle kasv oli väiksena pidama jäänud ja armus temasse kohselt. Seejärel sobitas ta omavahel Siberi Husky, Ameerika eskimokoera ja Schipperke ning lõi uue minihusky’de tõu.

Klee Kai koeri iseloomustatakse uudishimulike ja intelligentsetenal. Tõugu tunnustati esmalt 1997. aastal, kuid minihusky on jätkuvalt äärmiselt haruldane koeratõug ning viimaste andmete kohaselt on neid kokku ligi 700.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga