Kas koerale päriselt meeldivad teie musid? Vastus võib teid üllatada

Kas koerale meeldivad musid

Kui te olete nagu enamik koeraomanikke, siis armastate oma lemmikuid musidega aeg-ajalt üle ujutada. Kui teie koer seda kiindumust naudib, siis võib ta teid preemiaks isegi lakkumisega kostitada.

Aga mis siis, kui teie koer ei taha musi? Inimesed teavad, et musi on loomulik viis teistele inimestele oma soojade tunnete avaldamiseks, kuid mõnikord unustame, et meie koerad pole inimesed.

Võite olla üllatunud, kui saate teada, et paljudele koertele see inimeste jaoks tavaline käitumine tegelikult ei meeldi.

Survey Finds Humans Kiss Their Dogs More Than Their Partners | Bored Panda

Kas koertele meeldib, kui neid musitatakse?

Tegelikult tuleb esimesena üldse küsida, et kas koerad mõistavad inimeste musisid? Selgub, et kuigi koerad tunnevad inimeste emotsioone üsna hästi ära, siis ei tea nad siiski instinktiivselt, mis asi see musi on.

Kommentaare jagab sertifitseeritud loomade käitumisspetsialist Amy Shojaiga, kes seletab, kuidas koerad inimeste musisid kogevad.

“Mõned koerad naudivad seda, kui neile õpetatakse, mida see tähendab,” ütleb ta.

Kui koer aga ei tea, mida sa teed, siis võib see temas põhjustada stressi või segadust.

“Neid musitavad inimesed võivad saata segaseid signaale,” ütleb Shojai.

See, et inimene püüab oma kiindumusest märku loomale anda, ei tähenda, et koer seda kohe nii ka võtaks.

Koerad kipuvad teistele koertele lähenema pigem küljelt kui eest, seega võib kiirelt lähenev inimese nägu looma segadusse ajada või temas stressi tekitada. Kusjuures mõned koerad võivad võtta seda ka kui ohuna ning tunda vajadust ennast läbi urisemise või hammustamise kaitsta. Shojai ütleb, et ta on eriti mures koeri suudlevate ja kallistavate laste pärast, sest kui koer peaks neid liigutusi valesti lugema, siis on lapse nägu tavaliselt koeraga samal kõrgusel.

Seega, mis see vastus siis ikkagi on? See sõltub asjaoludsest. “Kui koer on õppinud peapeale musiga leppima, siis on see hea,” ütleb Shojai. “Kuigi äsja kohtutud koeraga kasutaksin pigem teisi viise, et oma kiindumust välja näidata.”

Tõde on see, et mõnele koerale lihtsalt ei meeldi musitamine. Kuid koerad, kellel õpetatakse musisid vastu võtma, võivad seda lõpuks siiski taluma või isegi nautima õppida.

Why Is My Dog Licking Me? Tips To Identify And Alleviate Problem Licking

Kas koerte lakkumine on sama, mis musitamine?

Kui koer sind lakub, siis ei pruugi see kohe olla tema kiindumuse väljendamine.

“See, mida inimesed pevad koerte musitamiseks, on tegelikult üldiselt koerte viis väljendada leppimist või lugupidamist,” ütleb Shojai.

“Kui nad lakuvad teise koera suud ja silmi, siis ütlevad nad: “Ma ei sulle ohuks, sina oled boss.”

“Sarnasel viisil lakuvad nad ka inimeste nägusid või käsi.”

Rahulolu signaal on kehakeele peen vorm, mida koerad kasutavad enda ja teiste koerte rahustamiseks. Rahustavaid žeste võib kasutada olukorra leevendamiseks ja koertevaheliste konfliktide vältimiseks. Näiteks võib tuua haigutamise, nuuskamise, kratsimise, aevastamise, huulte lakkumise ja teiste lakkumise.

Shojai ütleb, et koerad “ei määratle lakkumist kiindumuse märgina”, kuid nad võivad meid siiski lakkuda, et tähelepanu otsida.

Põhimõtteliselt, kui koerad saavad teada, et me neile lakkumise peale vastu tähelepanu anname, siis julgustab see neid veelgi enam meid lakkuma.

Aga kas siis koerad tõesti kunagi ei musita meid ainult selle pärast, et oma armastust välja näidata? Shojai ütleb, et see on siiski võimalik.

“Ühesõnaga – jah, koerad VÕIVAD õppida seda, mis meile meeldib ja kohandada oma käitumist vastavalt,” ütleb Shojai.

“Koerad on väga tähelepanelikud ja vastutulelikud ning sageli valmis leppima meie puudujääkidega – või isegi õppima neid puudujääke nautima.”

Seega, kui teete oma koerale musi ja ta vastab teile lakkudes, siis võib see tähendada mitut erinevat asja. Teie koera kehakeeles on peeneid vihjeid, mis aitavad teil sõnumit lahti mõtestada.

Do Dogs Like Kisses? | Daily Paws

Miks mõned koerad haigutavad või aevastavad, kui neile musi teha?

Võib-olla olete märganud, et teie koer haigutab, kui teda musitasite. See ei ole aga tingitud sellest, et ta oleks unine.

“Haigutamine võib toimida samuti rahustussignaalina. Kui koer ei tervita musi ja/või tunneb end mingil moel ohustatuna, võib ta haigutada, et ennast rahustada ennast ja öelda: “Hei, ära muretse, ma pole ohtlik, seega võid taganeda,” ütleb Shojai.

“Mis puudutab aevastamist, siis see on omamoodi koera naer,” ütleb Shojai.

“Seega võib koer olla segaduses ja naerda tema jaoks imeliku žesti peale.”

Kokkuvõtteks võib öelda, et need liigutused on tõenäoliselt teie koera viis paluda musidega koomale tõmmata. Kuid ärge võtke seda isiklikult! Õnneks saate siiski oma koera suhtes kiindumust välja näidata ilma segadust või stressi tekitamata.

How Can I Deal With Clueless Owners of Off-Leash Dogs? — Mark Remy's  DumbRunner.com

Muud viisid, kuidas näidata oma koerale, et sa armastad teda

On palju viise, kuidas oma koerale välja näidata, et sa armastad teda. Mu enda koer armastab väga minu lähedust, seega näitan talle oma kiindumust välja paide, kallistuste ja armastsava häälega. Kõik taandub sellele, et te mõlemad lihtsalt saaksite koos nauditavalt aega veeta.

“Mängige oma koeraga! Ja jälgige, millised mängud talle kõige rohkem meeldivad ning andke neile seda, mida nad kõige rohkem tahavad,” ütleb Shojai.

“Minu koeral ei ole enam teisest koerast mängukaaslast, aga talle meeldib, kui ma “teesklen”, et näksin ta jalgu nagu mängulustlik koer (Ma kasutan oma sõrmi/käsi kui näilise koerasuuna, et teda õrnalt “näpistada” jalgadest). Ja ta armastab seda. Kuid ükskõik mis mäng muutub väärtuslikumaks, kui seda jagatakse inimesega, keda koer armastab.

Ka koos trenni tegemine on suurepärane viis sideme loomiseks, nii et viige oma koer jalutama või matkama ja laske tal maailma avastada.

Mõned koerad on isegi head jooksukaaslased.

Samuti võite proovida oma koerale lõbusaid trikke õpetada. Need maiustustega treenimised võivad koerte jaoks tõeliselt nauditavad olla ja tugevdavad teie jagatud sidet.

Milline on teie reaktsioon?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga