IMEARMAS VIDEO: Ukraina president Zelenski premeeris pommikoera autseremoonial medaliga

Zelenski Patron Koer Ukraina President

Suur autasu väiksele, kuid võimsale koerale – Väikest Jack Russelli terjerit nimega Patron autasustati president Zelenski poolt sõjaaegsete pingutuste eest presidendi aumedaliga.

Patron aitab koos oma omaniku ning treeneri Mykhailo Ilieviga välja nuuskida venelaste poolt maha jäetud miine ja pomme,

Alates sõja algusest on pisike koer väidetavalt avastanud üle 200 lõhkekeha.

Seega oli kohane, et Ukraina president Volodõmõr Zelenski autasustas pühapäeval erakordset looma tema “isekasupüüdmatu teenistuse eest”. Ka kanada peaminister Justin Trudeau viibis pressikonverentsil ning elas kangelasele kaasa.

“Täna tahan autasustada neid Ukraina kangelasi, kes juba puhastavad meie maad miinidest ning koos nende kangelastega tahan autasustada ka väikest tegelast nimega Patron, kes ei aita mitte ainult lõhkeaineid kahjutuks teha, vaid õpetab ka meie lastele vajalikke ohutusreegleid piirkondades, kus on miinioht,” sõnas Zelenski tseremoonial tehtud avalduses.

President Zelenski ametliku Instagrami konto andmeil on Jack Russeli terjer leidnud juba 236 lõhkekeha.

Enne kui Patron oma medali välja teenis, sai temast riigi sümbol ning talle elati kaasa mitte mitte ainult Ukrainas, vaid ka kogu internetis. Instagrami postitus koerast ja tema treenerist auhinda vastu võtmas kogus vaid mõne tunniga üle 300 000 meeldimise. Patroni sotsiaalmeedia lehele on üle 210 000 jälgija.

Vaata videot tseremooniast siit:

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga