Hämmastav! Vaata kuidas koer “räägib” oma omanikega kasutades selleks helilauda

Unustage sellised käsklused nagu “istu” ja “sitsi” – see kutsa on õppinud oma omanikega suhtlema kasutadeks selleks helilauda, millele salvestatud 45 erinevat inglisekeelset fraasi.

Kutsa, kelle nimeks on Bunny, jäi hiljuti videolindile kasutades helilauda, et öelda asju nagu “mängima”, “rand” ja isegi “ma armastan sind, ema.”

Bunny’le tutvustati spetsiaalselt valmistatud helilauda kohe, kui ta 2019. aasta septembris oma omaniku Alexis Devine’i poolt adopteeriti.

Devine ehitas koerale helilaua olles inspireeritud kõnekeele patoloogist Christina Hungerist ja tema koerast Stellast.

“Esimene helilaud, mida me kasutasime, oli see, mille tegin peale Christina juhiseid tema blogist lugedes,” sõnas Devine. “Me kasutasime seda mitu kuud, enne kui ma Leo Trottieriga tuttavaks sain, kes on kognitiivteadlane. Ta otsis beetatestijaid uuele seadmele ning see on see laud, mida me ka nüüd Bunny’ga kasutame”

Esimene sõna, mis 11-kuune kutsikas õppis, oli “õue” – nüüd suudab ta aga Devine’ilt küsida konkreetseid sihtkohti nagu “rand” või “park”.

Bunny on isegi õppinud rääkima perekonna kassist Spooky’st, vajutades mitut nuppu, et öelda “Mängime Spooky!”

“Helilaud on olnud ülevoolavalt positiivne kogemus,” sõnas Devine, kes on Tacomas, Washingtonis elav kunstnik. “Bunny ja mina töötame igapäevaselt oma suhtluse parandamiseks ning tugevdame sellega oma sidet. See on päevadesse lisanud nii palju naeru, lõbu ja imestust.”

“Bunny’l on hetkel laual 45 sõna. 4 neist on nii uued, et me alles aitame talle neid õpetada”.

Vaata klippi ja jaga seda hämmastavat klippi ka sõpradega:

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga