Esimese koerana ümber maailma jalutanud kutsu jõudis lõpuks koju

Savannah Koer

Tema nimi on Savannah ja ta elab Ameerikas, New Jerseys. Seitse aastat, peaaegu 40 riiki ja 50 000 kilomeetrit tagasi, asus ta koos oma omaniku Tom Turchichiga jalutuskäigule ümber maailma.

Möödunud laupäeval kõndisid nad kahekesi New Jerseysse ja lõpetasid oma pika seikluse. Turcichist sai kümnes ümber maailma kõndinud mees. Kuid Savannah’st esimene koer, kes saavutusega hakkama saanud.

Savannahl on olnud kirev elu. Turcich päästis ta Texase varjupaigast kutsikana. Ta on üles kasvanud olles koguaeg teel, ega teagi eriti, mida see paikseks jäämine tähendabki. Ajaloos kõige rohkem reisinud koer lõpetab nüüd aga lõpuks kõndimise ning saab rahus oma kodus istet võtta.

Turcich asus reisile 26-aastaselt. Kaks tema lapsepõlvesõpra surid ootamatult, kui ta oli teismeline ning šokeerisid Turcichi arusaamisele, et elu on ettearvamatu, lühike ning ei oota kellegi järgi.

Ta tundis, et tahaks liikuda rohkem ringi, uurida ja kogeda. Nii kogus ta oma 20. eluaastate alguses raha ja vahetult enne oma sünnipäeva pakkis varustuse kokku ning hakkas rännakuga pihta.

“Alguses oli raske,” ütles mehe ema Catherine, kui ta nägi oma poega kurvastamas ja seejärel suurt teekonda alustamas.

“Ta oli nii noor.. ja ma mõtlesin: millesse ta ennast küll segab? Aga kui ta Lõuna-Ameerikast läbi sai, siis sain aru, et ta ikkagi teab, mida ta teeb ja võtsin selle lõpuks omaks.”

Turcich alustas reisi üksi, kuid pärast unetuid öid ja üksindust teel otsustas ta oma partneriks koera võtta. Ta läks Austinis asuvasse varjupaika ja leidis sealt Savannah. Vaid paarikuine kutsikas oli jäetud maha Texase kiirtee ääres. Turcich leidis oma sõbra.

See pidi olema viis aastat kestev teekond, kuid COVID’i piirangud, haigused ja bürokraatlikud tagasilöögid tähendasid, et Tircuch ja Savanah pidid olema loomingulised ja koostama marsruudi, mis neid ümber maailma viiks (tema marsruuti võite näha aadressil theworldwalk.com, kuid peate selleks hakkama ta Patreoni toetajaks).

Savannah suri Lõuna-Ameerikas peaaegu haiguse tagajärjel. Teda ähvardati Turcichiga tänaval noaga. Nad talusid džunglis põrgukuumust, kuid siiski sammus Savannah vapralt Turcichi kõrval.

“Oli neid päevi Peruus, kui kõndisime kõrbes ja ma tõesti olin raskustes, sest päevad olid nii üksluised.. mäletan, kuidas vaatasin Savannah suunas ja mõtlesin, kuidas tema küll ennast tunneb,” rääkis Turcich ajalehele Sydney Morning Herald.

“Aga ta läbis oma 38 kilomeetrit iga päev kurtimseta – ja ta saba oli alati kõrgel. Ta on tõeline professionaal.”

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga