10 aastat peale Fukushima tuumakatastroofi elab seal endiselt kaks meest, kes hoolitsevad kõigi lemmikloomade eest

Kui kiirguspilved ühtäkki Fukushima tuumajaama ümber õhku hakkasid kerkima, kästi 160 000 elanikul lihtsalt kõik pooleli jätta ja põgeneda.

Siiski näib, et hoiatust võttis kuulda vaid 159 998 elanikku. Ülejäänud kaks – Naoto Matsumura ja Sakae Kato – jäid paigale. Nende armastus loomade vastu ülekaalus enda turvalisuse ja nii otsustatagi kõigest loobuda, selle asemel, et teisi olendeid näljast päästa.

Elades reaktorit ümbritsevas 12,5-miilises keelutsoonis, ei ole mehed üksteisega seotud ega ela koos. Mõlemad hoolitsevad aga igapäevaselt hulkuvate loomade eest, kes evakueerimiskäsu andmisel maha jäid.

Reutersi ja DW teated väidavad, et 57-aastasel Katol on praegu 41 kassi, kes tema mägedes asuvas kodus koos temaga elavad. Samuti jagab elupinda nendega üks hulkuv koer, kelle ta nimetas Pochiks. Kato ütleb, et jääb oma kasside juurde ja tagab neile kõik mugavused elu lõpuni.

Kato suuremeelsus ei piirdu ainult tema kodustatud loomadega. Ta on asunud toitma ka kohalikke metssigu, keda valitsus peab kahjuriteks.

Naoto Matsumura lahkus alguses linnast, kuid naasis peatselt, et oma loomad ära tuua. Kohale jõudes mõistis praegu 55-aastane mees, et kõigi teiste lemmikloomas ja kariloomad on endiselt seal, mistõttu hakkas ta hoolitsema paljude loomade, sealhulgas sigade, kasside, koerte, ponide, jaanalindude ja lehmade eest.

Kui ta esimest korda evakueerus, ütlesid mõned ta pereliikmed, et ta ei saa nende juurde saastumise ohu tõttu jääda. Piirkonna lähistele tekkinud põgenikelaagrid täitusid kiiresti ja Matsumura tundis, et seal on kõik liiga segane.

GNN teatas 2015. aastal, et ta läks tagasi keelutsooni ja sai aru, et kohalikud koerad polnud päevi söönud. Päras seda, kui sai selgeks, et keegi ei kavatse naabruskonda enam naasta, käis ta ringi ja lasi koerad kettide küljest lahti, lasi lehmad lautadest välja ja andis kõigile, kes vajasid süüa. Sellega teenis ta välja hüüdnime “Fukushima loomade valvur.”

Jaapani riikliku kosmoseagentuuri JAXA teadlaste sõnul on Matsumura riigi enim kiiritatud mees. Siiski on nad andnud 30-40 aastat, enne kui kiirgus tema bioloogiat hävitama hakkab.

Kõik, mida nii Kato kui ka Matsumura teevad, on tehniliselt ebaseaduslik ja politsei on käskinud neil mõlemal piirkonnast lahkuda. Kuid näib, et valitsuse nõudmised neid ei huvita ja mõlemad kavatsevad loomadega sinna jääda, saab mis saab.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga